Skip to main content Skip to search

Ankara Anlasmasi

Ankara Anlasmasi

Ankara Anlaşması 1963’te Almanya, Fransa, Benelüks ülkeleri ve Türkiye arasında imzalandı. İngiltere ise 1973’te Avrupa Birliği’ne üye olduğunda Ankara Anlaşması’nı imzaladı. Bugün itibariyle, Birleşik Krallık’ta yasal vizesi olan her Türk Vatandaşı, Ankara Anlaşması hükümlerini alarak Birleşik Krallık’ta kendi işini kurma hakkına sahiptir.

Kimler Ankara Anlasmasi visesine basvurabilir?

Ingiltere’ye vize ile giren herhangi bir Turk vatandasi, vize turune bakilmaksizin Ankara anlasmasina basvuru yapabilir. Ankara anlasmasindan faydalanmak icin kisilerin Ilgiltere’de kendi islerini kurmalari gerekmektedir, bunu da sirket kurarak, sahislari adina bir isletme acarak veya mevcut bir ortakliga katilarak yapabilirler.

Ankara anlasmasi basvurulari sadece ingilterede yapilmamaktadir, isteyenler turkiyeden de basvuru yapabilirler.

Ankara anlasmasi kosullari nelerdir

  • Turk vatandasi olmalisiniz
  • Tercih ettiginiz is kendi isiniz olmali veya mevcut bir ortakliga katilabilirsiniz
  • Sectiginiz alanda profosyonel olarak yetkin olmalisiniz
  • Isinizin amacini aciklayan bir is planiniz olamalidir.
  • Işinizi kurmak ve işletmek için gereken sermayeye sahip olmalısınız.
  • Gerceklestirilebilir bir is kurmak icin gercek bir niyetiniz olmalidir.
  • Kar payiniz, baska bir fona ihtiyac duymadan size ve ailenizi desteklemek icin yeterli olmalidir.

Daha fazla bilgiye ihtayaciniz varsa veya bir soru sormaniz gerekiyorsa Ozgul Accounts olarak size yardimci olmak ve rehberlik etmek icin buradayiz. Ayrıca, daha fazla bilgi için “Gov.UK” adresini ziyaret edebilirsiniz. Bu içeriği Ingilizce olarak da yazıyoruz.

Lutfen telefon, canli sohbet veya e-posta yoluyla bizimle iletisime gecmekten cekinmeyiniz, veya yuz yuze tavsiye almak istiyorsaniz bizi ofisimizde ziyaret etmek icin randevu alabilirsiniz.

National Insurance Number (Ulusal Sigorta Numarasi) Nasil Alinir? 

Eğer İngiltere’de calismayi planlıyorsanız Ulusal Sigorta numarasına başvurmanız gerekir. Yalnızca İngiltere’de bulunduğunuzda başvurabilirsiniz.

Başvurmak için Ulusal Sigorta numarası başvuru hattını 0800 141 2075’denarayın.

Çalışma ve Emeklilik Dairesi’nden, Jobcentre Plus’ta Ulusal Sigorta numarası görüşmesine gelmenizi isteyen bir mektup alacaksınız.

Randevuye giderken goturmeniz gerekicek olan belgeleri hazirlamanizda Ozgul Accounts olarak yardimci olmakdayiz.

Görüşmede, durumunuz ve neden Ulusal Sigorta numarasına ihtiyaç duyduğunuz sorulacak. Ayrıca, Ulusal Sigorta numaranızı almanızın ne kadar süreceği de size söylenir.